رویدادها


کارگاه های تفکر خلاق

دوره جدید از کارگاه های تفکر خلاق یک فنجان چای و گپ دوستانه در مورد کتابهایی که می خونید رو در کارگاه های جدید "چایکتاب" تجربه کنید. کارگاه های دو ساعته چایکتاب بصورت نشست های خودمانی برای مرور کتاب و فیلم با حضور علاقمندان به حوزه خلاقیت، کارآفرینی نوآورانه و موفقیت فردی برگزار می شود. هر جلسه قسمتی از یک کتاب یا یک فیلم مطرح و در مورد آن گفتگو خواهد شد.

کارگاه کارآفرینی ناب

 دو روز هیجان انگیز، برای آغاز کارآفرینی ناب دوره کارآفرینی ناب یک دوره عملی، کاربردی و بروز، برگرفته از جدید ترین آموزه های سیلیکون ولی و بومی شده متناسب با شرایط کسب و کار ایران است که در طی ۸ ساعت و در قالبی کاربردی و گام به گام مهارت‌های مورد نیاز کارآفرینی را به شیوه‌ای نوین، در اختیار فراگیر قرار می دهد. یکی از ویژگی های منحصربفرد این دوره ارایه یک چارچوب (Framework) بومی جهت افزایش ضریب موفقیت فرآیند کارآفرینی ( تشخیص فرصت و بهره برداری از فرصت ها) مبتنی بر آموزه‌های استارتاپ ناب می باشد.

مهدی علیپور دکتر استارتاپ

​مربی و مشاور طراحی و نوآوری کسب و کار - ​موسس استارتاپ میلوژی

راه ابریشم

رویداد استارتاپ راه ابریشم (Silk Road Startup) از تاریخ ۲۲ تا ۳۱ اکتبر برای اولین بار در ایران و با حضور کارآفرینان و VCهای بزرگ اروپایی و با هدف ایجاد ارتباط میان جامعه استارتاپی ایران و اروپا برگزار می‌شود. این رویداد به شکل ارائه استارتاپ‌ها در ۸ شهر ایران و در نهایت یک کنفرانس ۲ روزه در جزیره کیش صورت خواهد گرفت که در آن استارتا‌پ‌هایی از سراسر کشور فرصت ارائه به کارآفرینان و VC های اروپایی را خواهند یافت. آدرس سایت جهت ثبت نام http://silkroadstartup.com

همایش روز آزادی نرم‌افزار

برخلاف آنچه از نام رویداد برداشت می‌شود همایش روز آزادی نرم‌افزار یک همایش تخصصی نیست. بلکه میتواند مورد توجه افراد گوناگونی قرار گیرد. از جمله افرادی که برای کار های روزمره خود از رایانه استفاده میکنند و افرادی که در طراحی و توسعه نرم‌افزار ها فعالیت دارند.

ازتفکرخلاق تا ارزش و ثروت

ازتفکرخلاق تا ارزش و ثروت درمعماری و شهرسازی تالار اندیشه (تبریز، پارک ائل‌گلی) دکتر آرش مدرسی (مربی تفکر خلاق) دکتر نیما ولیزاده (معمار)

آرش مدرسی

مربی خلاقیت وکارتیمی

استارتاپ میتاپ

اگر به دنبال حضور در فضای رقابتی و هیجان‌انگیز میان استارت‌آپ‌ها، یادگیری از مدیران و مربیان موفق و شبکه‌سازی تخصصی هستید، استارت‌آپ میت‌آپ تبریز جای شماست

جشنواره نویان

این گردهمایی اولین رویداد جشنواره بزرگ نویان و دروازه ورود به این جشنواره می باشد. صاحبان ایده و استارتاپ ها می بایست بعد از ثبت نام در این گردهمایی ایده و محصول خود را در پنلی (بعد از ثبت نام لینک پنل ارسال میشود.) که در اختیارشان قرار می گیرد ثبت کنند تا توسط مدیران شتابدهنده ها و متخصصین نویان ارزیابی شود. و بعد از ارزیابی مجوز حضور در جشنواره نویان را دریافت خواهند کرد.

دورهمی استارتاپ ها

دورهمی استارتاپ ها یه دورهمی خصوصی و صمیمی برای موسسین استارتاپ‌های ۳ استان شمالغرب کشور جمع می‌شیم تا با هم بیشتر آشنا بشیم، از کارهای همدیگه بیشتر بدونیم و در مورد تجربیاتمون با همدیگه صحبت کنیم. هدفمون اینه که هر چند وقت یه‌بار این گردهمایی رو داشته باشیم تا بتونیم کارهای بهتر و بزرگتری انجام بدیم. دوستانی که دعوت شده‌اند یک ویدیو ۱ دقیقه‌ای ضبط میکنند درمورد استارتاپشون و با بقیه به اشتراک میگذارند .

جمعه - ۵ خرداد
ساعت 14
تصاویر این رویداد

کارگاه اعتبارسنجی ایده

تصورِ عموم در مورد راه‌اندازی ِیک کسب و کار نوپای فناوری این است که «اگر محصول‌مان را بسازیم، مردم آن را خواهند خرید». در حالی که دنیا پر از محصولاتی است که ساخته شده اند ولی کسی خریدارشان نیست. در واقع دیدگاه درست این است که «اگر مردم چیزی را بخواهند، باید آن را ساخت». حال سوال این است که قبل از ساختِ محصول یا سرویس، چطور می‌توانیم بفهمیم که آیا مردم حاضر هستند از آن استفاده کنند یا بابت‌اش پولی بدهند یا نه؟...

آرش میلانی

نینجای خوشحال سازی در پینگونیو

چهارمین همفکر تبریز

چهارمین همفکر تبریز و آخرین همفکر سال ۹۵ در اسفند ماه در محل فضای کار اشتراکی رایکسب در تبریز برگزار شد. در این همفکر بیش از ۱۰۰ نفر ثبت نام کرده بودند و از حوزه‌ها و تخصص‌های مختلف حضور داشتند. همفکر رویدادی گفتگو محور است که هیچ سخنرانی در آن وجود ندارد و همه صرفا در آن به آشنایی با یکدیگر می‌پردازند. هرچند همفکر تبریز به تازگی فعالیت خود را آغاز کرده است ولی همواره با استقبال بسیار زیادی رو به رو شده و افراد بسیاری در آن حضور داشته اند.

همزمان با رونمایی از فضای اشتراکی رایکسب

یکشنبه - 15 اسفند
ساعت 16
تصاویر این رویداد

گالری تصاویر